Novinky

Co je to bikepacking a jaké kolo je nejlepší?

Bikepacking je nový trend, který umožňuje objevovat svět ze sedla kola. Místo toho, abyste vyrazili do penzionu v jedné z oblíbených cyklistických oblastí a vyjížděli na denní výlety naložíte na kolo všechno potřebné a vydáte se vstříc dobrodružství. Jaké kolo je ale na bikepacking potřeba, bez jaké výbavy se neobejdete a proč stojí cestování na kole za vyzkoušení?

Co je to bikepacking

Bikepacking by se dal definovat jako minimalistická nebo ultralight cykloturistika. Podobně jako u pěších přechodů hor spočívá kouzlo v umění dobře se zabalit, tentokrát ale naložíte vše potřebné na kolo. Výlety mohou být jen přes noc, ale také dlouhé několik dní a stovek kilometrů.

V čem se liší bikepacking od klasické cykloturistiky? Při bikepackingu necháte doma klasické brašny na nosiče a zabalíte se místo nich do speciálních brašen na bikepacking. Ty neposkytují tolik prostoru, ale nic vás s nimi nedrží na klasických cyklostezkách. Můžete se tak vydat i do terénu, mimo vytížené trasy, užívat si přírodu a skutečnou svobodu na dvou kolech.

brašna na kolo

Ideální kolo na bikepacking

Bikepacking se dá zvládnou v podstatě na jakémkoliv kole – jen městská kola a kola na speciální disciplíny raději nechte doma. Pokud vás na bikepackingu láká hlavně možnost vydat se i do terénu a objevovat nová místa, ideální nebude ani silniční kolo. Na druhou stranu i těm, kteří upřednostňují asfaltové cesty cykloturistika nalehko snadno přiroste k srdci.

Ideální kolo by mělo:

  • Být odolné
  • Mít nízkou váhu
  • Zvládat různé povrchy
  • Poskytovat prostor k uchycení brašen

Nakonec se ale výběr kola odvíjí zejména od stylu jízdy, který vám vyhovuje.

Silniční kola

Silniční kola jsou uzpůsobena na jízdu po hladkých asfaltových silnicích. Úzké a hladké pláště a velmi nízká hmotnost umožňují rychlou jízdu, na polní cestě ale moc daleko nedojedete. Vzhledem k nákladu a delší vzdálenosti je pro zachování pohodlí při backpackingu na silničních kolech vhodné vsadit na širší pláště, alespoň 30 mm.

Horská kola

Horská kola neboli MTB kola využijete zejména do hrubšího, přírodního terénu. Bez většího problému na nich zdoláte kameny, boule a kořeny, mokrý terén nebo dokonce sníh. Zároveň s nimi můžete jezdit i po cyklostezce či silnici, ale je potřeba počítat s větším odporem kvůli širšímu plášti.

Trekingová a cyklokrosová kola

Trekingová a krosová kola mají mnoho společných vlastností. Využijete je zejména na hladký a zpevněný terén, ale krásně zvládnou i polní cesty. Jsou v podstatě kombinací horských a silničních kol, ideální na klasickou cykloturistiku. Oproti horským kolům mají jemnější vzorek a užší pláště, jsou proto na hladkém terénu rychlejší, zároveň vás ale nepřekvapí nerovnosti.

Hlavní rozdíl mezi trekingovým a krosovým kolem spočívá v jejich využití.

  • Trekingová kola využijete zejména na cykloturistiku, klidně i na dlouhé, několikadenní výlety. Poskytují dostatek pohodlí, snadno na ně umístíte brašny na nosiče a zvládnete jízdu za nepříznivého počasí i v noci.
  • Krosová kola využijete spíše na sportovnější jízdu a kratší vyjížďky. Mají delší rám a umožňují efektivnější šlapání. Pro ušetření hmotnosti jim zpravilda chybí doplňky, jako jsou blatníky, nosiče, světla či stojánek. Ty ale samozřejmě můžete zvlášť dokoupit.

Krosová kola jsou v posledních letech na ústupu, jelikož je pomalu ale jistě nahrazují gravel kola.

Gravel kola

Gravel kola propojují benefity silničního a krosového kola. Pneumatiky mají široké asi jako krosové kolo, nemají odpružení a řídítka jsou stočená tzv. na berany. Gravel zvládne jak hladké asfaltové silnice, tak lesní a polní cesty a to s víc než přijatelnou rychlostí. Některá gravel kola mají delší upevňovací body a pojmou tak více vybavení. Pro mnoho vyznavačů bikepackingu neexistuje na lepší kolo než právě gravel.

Základní výbava na bikepacking

Stejně jako u několikadenních přechodů hor, i při bikepackingu s sebou neustále vše nosíte, respektive vozíte. Proto je dobré soustředit se na praktičnost, využitelnost a váhu vaší výbavy. Řadu tipů si tak můžete vzít z našeho článku o ultralight výbavě na přespávání v horách, ale také o ultralight oblečení. Na kolo ale budete samozřejmě potřebovat některé speciální kousky.

Brašny na kolo

Na bikepacking jsou ideální beznosičové brašny, které ušetří na kole váhu. Jednak není potřeba nosič, ale i samotné brašny jsou lehčí než klasika. Zpravidla jsou také vyrobené z nepromokavého materiálu, což oceníte zejména v terénu, ale také v dešti.

Bikepacking brašny umístíte na tři místa: na řídítka, na rám a pod sedlo. Se správnou výbavou a trochou snahy sem zabalíte všechno, co na několikadenní výlet potřebujete. Při balení záleží na velikosti brašen a vašich preferencích, oblíbené je ale více-méně následující rozložení:

  • Brašna pod sedlo: Objemnější předměty, které nepotřebujete při jízdě, jako je karimatka, hamaka, ultralehký stan nebo tarp, teplé oblečení, vaření atd.
  • Řidítková brašna: Opět věci, které nepotřebujete za jídzdy – spacák, oblečení, jídlo atd.
  • Brašna na horní rámovou trubku: Svačina, doklady, telefon, peníze – jednoduše vše, co můžete potřebovat na cestě.
  • Brašna na rám: Náhradní díly a nástroje na opravy a další věci, které při jízdě (snad) nebudete potřebovat, ale je potřeba je mít s sebou.

K brašnám můžete vzít také batoh. Na zádech vám vůbec nemusí překážet, dobře vybraný cyklobatoh ani neucítíte.

gravel bikepacking

Vybavení na nocování

Pokud na výletě přes noc nemáte v plánu návrat do civilizace a hotel, bude potřeba přibalit výbavu na nocování. Nejdůležitější je kvalitní spacák a karimatka, podle počasí a místa přespávání je pak vhodné zvážit také stan, tarp či bivak nebo houpací síť.

Tip: Vsaďte na ultralehkou výbavu, která se snadno sbalí a připevní na kolo.

Cykloblečení na bikepacking

O tom, proč je na kolo důležité cyklooblečení jsme v našem magazínu již psali. Při bikepackingu je navíc potřeba připravit se na různé povětrnostní podmínky. Kromě základu na kolo určitě přibalte nepromokavou bundu, oblečení na převlečení a teplou vrstvu na večer.

bikepacking brašny

Další vybavení na bikepacking

Na bikepacking se hodí ještě několik dalších drobností. Kromě helmy, vhodných bot a světel na kolo si určitě přibalte:

  • Čelovka nebo baterka na večer
  • Jídlo, voda a potřeby na vaření
  • Toaletní potřeby a lékárnička
  • Sada na opravu defektů
  • Tak a teď už víte všechno důležité o bikepackingu a je jen potřeba vymyslet, kam se vydáte na svůj první výlet. Dobrodružství zdar!
Ultralight výbava: Co si sbalit na vícedenní trek a spaní v horách

Chystáte se na túru u nás, v Alpách nebo vás čeká dokonce dlouhá vysokohorská výprava? Kdykoliv plánujete několikadenní výlety, zejména přespávání v horách, správně zvolená výbava je klíčem k pohodlí a bezpečí. Dali jsme dohromady několik tipů, díky kterým budete přesně vědět, co sbalit na spaní do hor tak, aby vám nic nechybělo, ale nenosili jste zbytečná kila navíc.  

Klasická vs. ultralehká výbava do hor

V posledních letech se čím dál více mluví o tzv. ultralight neboli ultralehké výbavě do hor. Její obliba stoupá především s délkou a náročností výpravy – na jednodenní trek vám příliš nevadí nést o kilo, dvě navíc, u delších a náročnějších výprav, kdy potřebujete mnohem více věcí, se ale každý gram pronese. 

Rozdíl mezi klasickou a ultralight výbavou spočívá především ve čtyřech faktorech:

  • Hmotnost: Největší rozdíl je logicky hmotnost. Klasická výbava je často vyrobená z těžších a odolnějších materiálů, na ultralight výbavu se pak používají moderní, odlehčené materiály. 
  • Funkčnost: Klasická výbava často nabízí vyšší stupeň ochrany a odolnosti. Pevnější stan je například odolnější vůči větru, dešti a sněhu, klasický batoh má zase mnoho praktických kapes a spacák se syntetickou výplní zahřeje, i když je vlhký.
  • Pohodlí a komfort: S ultralehkou výbavou musíte často oželet určitý komfort. Menší stan, potřeba udržovat stále suchý spací pytel a minimum věcí ale oceníte po celou dobu, co výbavu ponesete na zádech.
  • Cena: Ultralehká výbava je zpravidla dražší než klasická, zejména pokud chcete dosáhnout srovnatelného komfortu a ochrany. Vyšší cenu mají na svědomí zejména dražší materiály a jejich vývoj.

Při výběru výbavy je skutečně potřeba zvážit mnoho faktorů. Snižovat váhu není vlastně vůbec nutné, ale lehčí batoh zvýší komfort při chůzi. Pozitivní vliv má i na vaši rychlost, jistotu a bezpečí.Výbavu můžete obměňovat postupně nebo například na ultralight vsadit jen u věcí, u kterých vám to dává smysl. Za zmínku jistě stojí i to, že ultralight vybavení je často méně odolné a je třeba o něj více pečovat.

ultralehký stan

Výbava na přespávání v horách a na horských chatách

Největším specifikem dlouhých treků je oproti těm jednodenním samozřejmě přespávání v horách. Kompletní výbava na přespávání může mít 15 kilo, ale zvládnete to i třeba pod 3 kila. 

Stan, tarp a další přístřešky

Když pojedete kempovat někam, kde postavíte stan na několik dní, pravděpodobně upřednostníte pohodlí. Jednou přenést velký, těžký stan zase tolik nevadí. Tahat pět kilo na zádech každý den a navíc složitý stan večer co večer skládat se ale nikomu moc nechce.

Proto vznikly praktické ultralight stany. Například stan Ultevis 3 od firmy 2117 váží pouhých 2 360 g a pohodlně se v něm vyspí i tři osoby. Pro jednoho menšího člověka pak postačí i lehoučký, 1500gramový stan Blackhorn značky Highlander.

Zajímavou alternativou pak mohou být také různé tarpy a přístřešky, které lze kombinovat s lehkou podlážkou. Když oželíte trochu pohodlí, některé typy dokáží plně nahradit klasický stan. Na nouzové či občasné přenocování, ale také pro skutečně velké dobrodruhy, máme ještě jednu variantu, a to jsou bivaky. Do bivakovacího pytle se snadno schováte i se spacákem a ochrání vás před větrem i deštěm. 

Karimatka

Karimatka je základ pohodlného spánku. Ti nejzarytější ultralight nadšenci se bez ní možná obejdou, většina z nás ale potřebuje přes noc v klidu odpočívat a regenerovat. Kromě pohodlí slouží karimatka také k tepelné izolaci.

Skládací karimatky, jako je Yate Wave Alu, poskytují super izolaci a na svou váhu (480 g) i přiměřené pohodlí. Skvělou variantou jsou nafukovací karimatky, které mají nízkou váhu, nezabírají moc prostoru a poskytnou super pohodlí. Za zmínku stojí například Helium od Mountain Equipment (620 g) nebo Yate Extrem Lite (730 g). 

Alternativou ke klasické karimatce pak může být i hamaka. Její velkou výhodou je, že k ní potřebujete pouze plachtu a nocleh zpravidla vytvoříte i na místech, kde není povolené stanování. Jen je potřeba najít dva stromy s vhodný rozestupem.

Tip: K nafukovacím karimatkám se hodí záložní repair kit pro případné opravy prasklin atp.

spaní v hamace

Spacák do hor

Pokud chcete co nejnižší váhu a zároveň největší pohodlí a teplo, ideální je kvalitní péřový spacák. Velkou výhodou péřových spacáků je, že je snadno stlačíte do malého balíčku a v poměru k váze skvěle zahřejí. Jsou ale dražší a je třeba si dávat pozor, aby vám nenavlhly, ztrácí pak totiž izolační vlastnosti.

Ultralehký spacák může být i s obyčejnou syntetickou náplní. Jeho výhoda je, že se nemusíte tolik obávat pár kapek deště, na druhou stranu ale příliš nezahřeje. Po takovém spacáku je vhodné sáhnout skutečně jen ve chvíli, kdy máte jistotu příznivého počasí.

Jak ale spacák vybrat? Na všech spacích pytlích je zpravidla údaj o teplotním komfortu. Respektive tři údaje: teplotní komfort, teplotní limit a teplotní extrém.

  • Komfortní teplota: Teplota, při které se zdravá 25letá žena s výškou 160 cm a váhou 60 kg příjemně vyspí
  • Limitní teplota: Teplota, při které se pohodlně vyspí 25letý muž s výškou 173 cm a váhou 70 kg, případně ženy, kterým nebývá chladno
  • Extrémní teplota: Teplota, při které již hrozí prochladnutí, ale po určitou dobu v ní lze ve spacáku přežít

U péřových spacáků se budete zpravidla řídit také množstvím peří a jeho plnivostí.

Vaření, jídlo a pití

Na kratší trek si vystačíte s jednoduchou svačinou, případně můžete vsadit na různé sportovní tyčinky. Na delším treku, zejména pokud se chystáte mimo civilizaci, se už ale neobejdete bez vaření.

Skvělým pomocníkem jsou dehydrovaná hotová jídla, která dodají všechny potřebné živiny a snadno je připravíte pouhým zalitím horkou vodou. V takovém případě budete potřebovat jen vařič vlastní volby s vhodným palivem, ešus a příbor.

vaření v horách

Na výběr máte plynový vařič, vařič na kapalné palivo a vařič na tuhé palivo. 

  • Plynové vařiče mají bezesporu výhodu ve své jednoduchosti. Je jen třeba dát si pozor, že máte bombu, která na vařič sedí a je dostatečně plná. 
  • Benzínové vařiče pak použijte úplně všude, i ve vysokých horách, a snadno se do nich shání palivo. Jsou ale větší a těžší. 
  • Vařiče na tekutý líh jsou lehkou a skladnou variantou. Jsou vhodné spíš na ohřev vody než na velké vaření a je třeba si dávat pozor, aby se líh nerozlil. Tento problém pak vyřeší tuhé palivo, které ale není všude k sehnání.
  • Rozdělat si ohýnek může být dobrodružnou a nejvíc ultralight variantou. Jen si dávejte pozor, jestli v daném místě není otevřený oheň zakázaný a vše po sobě ukliďte.

Nezapomeňte také na dostatek vody. Zvažte, zda je nutné brát například několikadenní zásobu nebo bude možné vodu po cestě doplnit. V některých místech snadno získáte pitnou vodu, jinde je třeba ji přefiltrovat. V takovém případě se může hodit například láhev s filtrovacím systémem LifeStraw.

Další vybavení

Kromě výše zmíněných věcí budete samozřejmě potřebovat základní výbavu v podobě batohu a oblečení a další drobnosti. Mapa v telefonu se hodí, rozhodně na ni ale nespoléhejte. Vždy je vhodné ji doplnit ještě o klasickou papírovou mapu a kompas, se kterým umíte zacházet.

Přibalte si také čelovku nebo svítilnu, dobře vybavenou lékárničku pro případ úrazu a zapište si číslo, na které je třeba volat v případě nehody, například na lokální horskou službu. Do hor byste s sebou měli mít i doklady, případně potvrzení o pojištění.

AKCE: Sleva 10 % při objednání setu Santini (dres+šortky)

Při objednání dresů a šortek z jedné modelové řady Santini teď máte nárok na slevu 10 %.

Akce se vztahuje na zboží Santini, které je skladem. Pro uplatnění slevy uveďte do poznámky v objednávce heslo "SET SANTINI". 

Nezapomeňte, že dres a kraťasy musí být z jedné modelové řady (neboli se musí jmenovat stejně).

Po kontrole Vám bude výsledná částka upravena a načtena celková sleva 10%. 



Santini patři k tradičním výrobcům cyklistického oblečení a od roku 1988 je partnerem UCI. Italské dresy dlouhodobě oblékají jezdci týmu Trek-Segafredo, které můžete aktuálně sledovat na Giro d'Italia.

Objednávat se slevou můžete do neděle 13. 6. 2021 nebo do vyprodání skladových zásob uváděných pánských a dámských setů. Více info o výrobci Santini najdete na stránkách značky: santinicycling.cz.

 

Dárky k objednávce

Nově Vám dáváme ke každé objednávce nad 1000 Kč dárek ZDARMA.

Základní dárek je HÁČEK PROTI MOLŮM SKANVIK, při nákupu nad 2500 Kč si můžete vybrat prací gel BIOWASH

Navíc ke všem kolům nabízíme také dárek ZDARMA v podobě cyklistických rukavic GIRO, jedná se o model JAG (varianta je na Vás, stačí napsat do poznámky jakou barvu a velikost by jste chtěli). 

K těm nejlepším kolům dokonce dostanete ZDARMA helmu MTB od společnosti Cratoni v hodnotě 3499 Kč a to už stojí za zvážení. Model Cratoni Alltrack disponuje portem pro kameru s bezpečnostní pojistkou, nastavitelným a uzamykatelným kšiltem s ochrannou clonou pro brýle i polstrováním z paměťové pěny, které se snadno přizpůsobí každému tvaru hlavy.

Přilba Cratoni ALLTRACK - black rubber | CRATONI | MTB, Road | Přilby,  Přilby a brýle | MIKEBIKE

 

CRATONI: Program náhrady při nenávratném poškození helmy

Kromě standardní 2leté záruky, nabízíme svým zákazníkům i náhradu v případě poškození helmy CRATONI. Pokud se helma stane po pádu nepoužitelnou, poskytne firma CRATONI zákazníkovi slevu až 50 % z doporučené maloobchodní ceny na nákup stejné přilby.

Program CRATONI Crash Replacement Warranty může využít vždy jen první majitel helmy po dobu 3 let od jejího nákupu.

Jak program CRATONI Crash Replacement Warranty uplatnit?
Nárok na náhradu můžete uplatnit hned dvěma způsoby, buď přímo u nás na prodejně, nebo na stránkách výrobce. Rychlejší a pohodlnější je druhá z variant, ale níže připojujeme postup pro oba případy:

1. Uplatnění programu u nás
Zákazník, který si u nás helmu koupil, nám poskytne fotografie poškozené helmy. My jako obchodník pak fotky předáme dodavateli a ten nám v rámci programu pošle stejnou helmu. Pokud nebude přilba skladem, bude se muset objednat u výrobce. Pokud už přilba nebude dostupná vůbec, pošleme zákazníkovi podobnou helmu v podobné hodnotě jako ta původní. Nevýhodou tohoto způsobu uplatnění náhrady je pro Vás delší čas vyřízení, protože v procesu je zapojeno více stran.

2. Uplatnění programu na stránkách výrobce
Zákazník nasměrujte na speciální stránku programu Crash Replacement, kde sám do připraveného formuláře zadáte všechny potřebné údaje včetně fotek poškozené helmy. V rámci celého procesu pak komunikujete přímo s výrobcem, který Vám novou helmu se slevou pošle napřímo, takže to pro Vás bude rychlejší. 

Cratoni

AKCE na kávy Grower's cup

Do konce května u nás najdete AKCI na kávy Grower's cup. Tyto kávy jsou ideální cesty, do kempu, na vandr....zkrátka někam do přírody. 

Pokud chce tuto akci využít stačí v košíku zadat Slevový kód KAVAZDARMA a sleva na jeden kus se Vám automaticky odečte. 

Tak neváhejte a zkuste je, jsou fakt dobré! 

Outdoorové vařiče Jetboil + ZDARMA kartuše

Revoluční americké outdoorové vařiče - rychlovarné konvice na cestu. Vařiče jsou maximálně bezpečné, kompaktní a rychlé. Jetboil nabízí celou řadu vařičů od jednoduchých, určených pro rychlý ohřev vody, až  po vařiče s regulačním ventilem určené i na komplexní vaření. Samozřejmostí u vařičů Jetboil je maximální efektivita při minimální spotřebě plynu. Už žádné hoření do vzduchu. Na nejmenší 100g kartuši uvaříte 12l vody. 

Nyní máme akci ke každému vařiči Jetboil dostanete kartuši ZDARMA

jetboil_logo

Jetboil nabízí vařiče v kategorii od ultralehkých pro jednu osobu až po varné systémy pro celé skupiny. Vlajkovou lodí vařičů a absolutním bestsellerem je vařič Jetboil Flash, který lze v krátkosti charakterizovat jako rychlovarnou konvici na cesty - voda na kávu nebo čaj je připravena za 2 minuty při minimální spotřebě plynu.

RECENZE A TESTY:

Vařič Jetboil Flash prošel mnoha náročnými testy, například zde:

Svetoutdooru

Hiking.sk

G.cz

 

Káva na cesty Grower's cup

Firma Grower's Cup přišla s inovativním a naprosto jednoduše použitelným konceptem pro přípravu nápoje díky papírovému polyetylénem potaženému sáčku, který je zároveň překapávačem a kávovou konvičkou. Nabízená káva má navíc vždy jasný původ. Je pražená v menším množství, aby zůstala možnost co největší kontroly kvality a nikdy nejsou míchány jednotlivé odrůdy nebo kávy z různých zdrojů.

V ČEM JE KÁVA GROWER'S CUP VÝJIMEČNÁ?
Unikátní systém servírování kávy Snadná příprava 2 šálků lahodné čerstvé kávy, ať jste kdekoli (stačí 0,3 l horké vody) Sáček Grower's cup je vlastně alternativou francouzské konvičky (FrenchPress) na jedno použití Kvalitní BIO káva s jasným původem – 22 g čerstvé kávy ve filtru uvnitř balení Víte, z jaké plantáže káva pochází a jakou odrůdu si vychutnáváte

JAK TO FUNGUJE? JEDNODUCHÁ MYŠLENKA, ALE VÝJIMEČNÝ NÁPOJ
Jedinečné provedení sáčku umožňuje ideální průběh extrakce kávy Filtr je navržen tak, aby zachoval veškeré esenciální oleje a chutě kávy Filtr účinně oddělí sedlinu od spařené kávy Servírováním prvního šálku se proces extrakce zastaví, proto káva nezhořkne!

Tak to taky zkuste, naší nabídku naleznete ZDE! 

Online platby

Nově můžete platit za objednávku bezhotovostně prostřednictvím zabezpečené platební brány ComGatewww.comgate.cz

  • Online platby pro nás zajišťuje platební brána ComGate. Poskytovatel služby, společnost ComGate Payments, a.s., je licencovaná Platební instituce působící pod dohledem České národní banky. Platby probíhající skrze platební bránu jsou plně zabezpečeny a veškeré informace jsou šifrovány.
  • Platba kartou
    Nejrychlejší způsob zaplacení online. Do rozhraní platební brány ComGate zadáte číslo karty, datum platnosti a CVC kód – tři čísla, která najdete v podpisovém proužku na zadní straně karty. Vše je zabezpečeno standardem 3D Secure, a tak budete nejspíš požádáni o zadání číselného kódu, který obdržíte SMSkou od své banky. Platební brána akceptuje všechny běžné platební karty jako VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro, Diners Club. Více o platbě kartou zde.
  • Platba zrychleným bankovním převodem
    Okamžitá platba prostřednictvím internetového bankovnictví. Vedle plateb kartou na platební bráně umožňujeme zrychlené bankovní převody všech významných bank v ČR, PL a SK. Platební brána ComGate vás přesměruje do vašeho internetového bankovnictví, kam se přihlásíte jako obvykle a zde potvrdíte už připravený platební příkaz. Více o bankovních tlačítkách zde.
  • Po dokončení platby budete přesměrováni zpět do obchodu. Platba je potvrzena okamžitě, budeme bez odkladu pokračovat v realizaci objednávky.
  • Kontaktní údaje pro případné reklamace nebo dotazy k platbám: ComGate Payments, a.s., Gočárova třída 1754 / 48b, Hradec Králové, e-mail: platby-podpora@comgate.cz , tel: +420 228 224 267
Výprodej Ortovox

Zimní sezóna je pomalu u konce a my tak vyprodáváme zimní zboží značky Ortovox. Na zimní zateplené bundy, lyžařské a skialpové kalhoty a zimní doplňky poskytujeme slevu 20% z běžné ceny. 

Tak neváhejte a nakupte tyto skvělé produkty za ještě skvělejší ceny, než Vás někdo předběhne! 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×