Skialp trasy Jeseníky

Začali jsme o skialpinistických trasách v Beskydech a dnes se podíváme na Jeseníky.

Jeseníky také nabízejí mnoho tras, výhledů a zajímavých sjezdů. Znovu chci zdůraznit, že v kreativitě se meze nekladou a trasy lze naplánovat a kombinovat podle fyzických sil a sněhových podmínek. Jen mysleme trochu na přírodu a také své zdraví. Obojí je vzácné. V Jeseníkách se nacházejí lavinové pole a je vždy potřeba sledovat aktuální předpověď a výstrahu na stránkách horské služby.

V hlavě mi utkvěla velice příjemná trasa na Praděd z Karlova. Při dostatečné sněžné pokrývce startujeme u hotelu Kamzík po žluté turistické značce. Také lze začít u sjezdovky na Kopřivné a na stejnou stezku se po chvíli stoupání napojit. Při této trase se nedá nikde zabloudit a žlutá stezka nás dovede až na Ovčárnu. Dle fyzických možností doporučuji pokračovat až na samotný vrchol Pradědu a užít si výhledů po okolí. Zpáteční sjezd lze absolvovat stejnou trasou či využít kyvadlové dopravy zpátky do Karlova.

Trasa z Karlova:

Karlov-Praded_1

Další z mnou doporučených tras jak se dostat na Praděd je z Červenohorského sedla. Zde využijeme jesenické lyžařské magistrály, po které přes známou chatu Švýcarna dojdeme až na Praděd. Zpáteční cesta je velmi příjemná a utíká při nádherném sjezdu rychle.

Trasa z Červenohorského sedla:

Sedlo-praded

Také mohu doporučit vyhlídkovou trasu Červenohorské sedlo – Vozka – Kouty. Jedná se o příjemnou panoramatickou vycházku, která vede přes vřesovou studánku a Červenou horu až na Vozku. Odtud se sjíždí do údolí k lyžařskému areálu v koutech a vrátit se dá zpátky na Červenohorské sedlo vrátit autobusem.

Trasa na Vozku:

vozka

Poslední z tipů v těchto místech zahrnuje celou lyžařskou oblast Dolní Moravy. Zde je mnoho vyhlídkových i naučných tras, které lze absolvovat na lyžích. Trasy jsou přehledně značené a jsou vhodné pro začátečníky, kteří chtějí pilovat techniku. 

Máš oblíbenou nějakou další trasu? :) Napiš nám na FB či Instagram. Rád doplním náš seznam tras. 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×