Skialp trasy Jizerské hory

Jizerské hory nám z pohledu skialpinismu nenabízejí na první pohled mnoho množností. Ovšem lyžařští cestovatelé, kteří rádi poznávají nové místa, najdou i zde pár hezkých tras. Téměř vše se nám motá kolem vrcholu Ještěd, který je snadno přístupný a oblíbený pro kondiční skialpinismus v této oblasti. Než se pustíme detailněji na trasy kolem Ještědu, tak se podíváme na trasu na nejvyšší horu v Jizerských horách  - Smrk.

Na Smrk se vydáme z Nového Města pod Smrkem po modré turistické značce. V začátku trasy budeme míjet pramen místní minerální vody. Modré se budeme držet až na samotný vrchol, kde nás čeká rozhledna. Jelikož se jedná o velmi krátkou trasu, doporučuji výlet spojit s návštěvou nedalekého polského města Swieradow-Zdroj. Po turistické stezce se přibližně po 2 km dostaneme na sjezdovku a za pár minut sjedeme ke spodní stanici lanovky a tím i do centra pěkného horského lázeňského města. Najdeme zde mnoho kaváren a restaurací s moderní polskou kuchyní. Velmi příjemné zpříjemnění výletu na lyžích. Po černé a zelené turistické stezce se vrátíme zpět na vrchol smrk. Odtud nás čeká sjezd zpátky do výchozího místa. 

Trasa na Smrk:

Trasa Smrk

Tímto se v Jizerkách dostáváme na druhou stranu. Město Liberec s oblastí kolem vrcholu Ještěd nabízí rozsáhlou síť možných tras. Vše záleží na naši kondici, chuti a kreativitě. Značené a doporučené jsou trasa Úvozem, trasa Frantina, přes pláně pod Ještědem a trasa Bike. Více se rozepisovat je snad zbytečné a je lepší se podívat na všechny možnosti do mapy. 

Trasy okolo Ještědu:

Trasy okolo Ještědu

Všechny tyto trasy mají délku mezi 4-6 km s podobným výškovým stoupáním 400-550 m. Jedná se o krátké kondiční trasy, které je díky jejich minimální náročnosti možné absolvovat vícekrát během dne. 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×