Skialp trasy Moravskoslezské Beskydy

Ahoj,

Před Vánoci jsme v krátkosti představili náš miniseriál o velmi populárním zimním sportu skialpinismu. Probrali jsme potřebnou výbavu, tipy a rady pro začátečníky a nakousli jsme téma bezpečnosti v horách. Miniseriál najdeš zde: Skialpinismus – pohyb na lyžích ve volném terénu. Aktuálně se nám na horách ukazuje zima v plné parádě a já jsem si dal za úkol napomoci i s výběrem vhodných tras na našich horách. Výbavu už máme, potřebný sníh taky, tak pojďme vybrat vhodné trasy. :-)

My Pomeláci jsme z Moravy. Tak začneme na horách, které máme u sebe.

Skialp trasy Moravskoslezské Beskydy

V této části Beskyd každému přijde do hledáčku Lysá hora. Není se čemu divit. Jedná se o velmi známý a oblíbený vrchol nejen u skialpinistů. Doporučené trasy jsou ze Zlatníků či Papežova. Tyto dva výchozí body se nachází kousek od sebe a oba dva využívají turistickou stezku značenou v mapě a pro sjezd širokou zásobovací cestu. Kreativitě se meze nekladou a na Lysou horu se dá vystoupat i ze směru od Ostravice či vodní nádrže Šance. Jen prosím nezapomínej, že se pohybujeme v CHKO a mysli trochu i na přírodu.

Trasa Papežov: 

PAPEŽOV

 Trasa Zlatníky: 

Zlatníky

 Pro další z velmi oblíbených a krásných tras se přesuneme k oblasti kolem vrcholu Javorový. Výchozí bod pro nás bude dolní stanice sedačkové lanovky v místě Třinec Oldřichovice. Dle aktuálních sněhových podmínek se vydáváme do prudkého kopce končícího vrcholem Malý Javorový. Stoupat můžeme po kraji sjezdovky či po modré turistické stezce. Trasu si můžeme prodloužit až výstupem na vrchol Javorový. Pro sjezd vždy používáme sjezdovku a v dolní části její navazující úsek až do výchozího bodu.

Trasa Javorový:

Javorový

Řeka – užijme si nejdelšího a nejprudšího sjezdu na beskydské sjezdovce. Výchozí bod pro nás bude ski areál Řeka. Zde budeme stoupat na horu po značené cyklostezce až po rozcestí, kde se napojíme na zelenou a poté červenou turistickou trasu a vydáme se směrem na vrchol Ropička a Příslop. Zde čeká nádherný sjezd do výchozího bodu.

Trasa Řeka:

Řeka

Poslední z mých tipů v Beskydech je vrchol Velká Čantoryje, který leží na česko-polské hranici. Při dobrých sněhových podmínkách hřebenovka kopírující státní hranici je velmi rozmanitá a příjemná na delší přechod. Na vrchol se dá dojít z české i polské strany s možností využití nejen lanovky, ale i přilehlé sjezdovky. Tady vyznačit jedinou trasu je složité a nechám vše na tvé kreativitě. :) 

Máš oblíbenou nějakou další trasu? :) Napiš nám na FB či Instagram. Rád doplním náš seznam tras. 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×