Skialp trasy Orlické hory

Orlické hory nám nabízejí možnost navštívit méně známé a zpopularizované místa nejen na lyžích, ale i při turistice. Nabízí se nám zde plánovat jednodenní výlety na Velkou Deštnou, Šerlich či vrchol Tetřevec. Další velmi oblíbenou možností je plánovat víkendový přechod orlických hor s přespáním v okolí. Vše to záleží na naší fyzické kondici a také na zimním počasí.

První z mých tipů na nenáročnou, ale příjemnou trasu s možností navštívení rozhledny pojmenuji z Deštné na Deštnou. Doporučuji využít parkoviště u lyžařského areálu a vyšlápnout to po kraji sjezdovky či  po zelené turistické značce. Napojíme se na naučnou stezku a při dobrých sněhových podmínkách pokračujeme v zimním království až na samotný vrchol Velká Deštná. Pro sjezd využijeme systému lesních cest, který začíná pár metrů od rozhledny, tudy vrátíme se zpátky do údolí.

Trasa Deštné - Velká Deštná:

skialp velká deštná

Další z mých tipů je již spojený s trasou spojenou s přechodem Orlických hor ze západu na východ. Startovat budeme v Olešnici v Orlických horách. Existuje zde více tras, ale já osobně doporučuji kopírovat červenou turistickou stezku přes Ostružník na Vrchmezí. Odtud pokračovat přes Polomský kopec na Šerlišský mlýn či Šerlich. Zde doporučuji ukončit první den putování a dostatečně dopředu si rezervovat ubytování. Druhý den se napojíme na naučnou stezku po hřebeni Orlických hor a pokračujeme přes vrcholy Velká  Deštná, Homole a Tetřevec. Dle fyzických možností a nejlépe i domluveného svozu zakončíme naše putování sjezdem v Říčkách z vrchu Zakletý. Druhou možností je pokračovat dále po hřebeni až k pěchotnímu srubu Hanička. Takto se dostaneme k Rokytnici v Orlických horách. Zde zakončíme naše putování ze západu na východ.   

Trasa přes Orlické hory: 1.den

Skialp Orlické hory 1

Trasa přes Orlické hory: 2.den

Skialp Orlické hory 2

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×