Inspirace na vánoční dárky pro milovníky hor a sportu

Pomalu, ale jistě Vánoce klepou na dveře. Mnoho z nás ještě nemá dárky na pod stromeček a láme si hlavu, čím potěšit své blízké. Všichni víme, že Vánoce nejsou jen o drahých dárcích, ale o daleko významnějších věcech jako je čas strávený s rodinou a přáteli. Ale stejně se hodí mít pár tipů na dárky. Doporučovat budu vše na základě vlastních zkušeností a aktivního využívání.

Inspirace na vánoční dárky pro milovníky hor a sportu

Přináším pár tipů na vánoční dárky a čím obdarovat nejmilejší pod stromečkem. Obzvláště, když to jsou nadšenci do hor a sportu. A hned v začátku musím upozornit na jednu důležitou věc. Nejsou ponožky jako ponožky. :-) Sportovní merino ponožky vyčarují úsměv u každého stromečku. Dlouho jsem přemýšlel, jak rozdělit kategorie dárků v tomto článku. Nejlepší mi přišlo udělat to podle ceny.

  1. Dárky do 999 Kč
  2. Dárky od 1000–2999 Kč
  3. Dárky od 3000 Kč

Dárky do 999 Kč

Za mě nejpraktičtější dárky v této kategorii jsou sportovní čelenky, rukavice, čepice či již zmiňované ponožky. Sportovní alias funkční čelenky jsou skvělý parťák do horkých i chladných dnů. Využívám je celoročně a dovolím si říci, že zde platí pravidlo, čelenek není nikdy dost. Detailněji jsem čelenky rozebíral zde ve článku: Sportovní čelenky.

Další neodmyslitelný parťák, který se hodí od podzimu až do jara jsou rukavice. Aktivní turisté znají, jak je nepříjemné mít zkřehlé prsty. Osobně mohu doporučit tenké, ale hřející rukavice: tenké rukavice. Rukavice nejsou voděodolné, nemají vyztužené dlaně, ale jsou extrémně lehké a skladné. Právě proto je mám na turistiku tak moc rád.

Jsou chvíle, kdy je příroda silnější a nevystačíme si s čelenkou na hlavě. Osobně jsem vystřídal mnoho čepic. Vždy jsem narážel na to, že po chvíli aktivního pohybu se z čepice stal velmi nepříjemný hryzající nepřítel, a ne pomocník pro pohodlí a teplo. Vyměnil jsem pletené čepice za čepici z funkčního materiálů a jsem do dnes spokojený. Ale chápu i to, že někdo volí ověřenou klasiku. Výběr čepic zde: Čepice.

Ponožky. Nejtradičnější dárek pod stromečkem. Pojďme vybrat takové ponožky, které 100 % udělají radost. Lyžařské, turistické, kompresní, vysoké, nízké, barevné i s přidaným merinem. Přesně takové ponožky mi čarují úsměv a vím, že se jedná o ten nejpraktičtější a nejvyužívanější dárek. Vyber i Ty skvělé ponožky. Ponožky pod stromeček najdeš zde: Ponožky.

Inspirace na vánoční dárky pro milovníky hor a sportu1

Dárky od 1000-2999 Kč

I zde najdeme stejně praktické dárky jako v první kategorii. Jen se nám bude jednat o funkční prádlo, trička, mikiny, kalhoty či bundy. Opět budu dávat na osobní preference a vytáhnu mé oblíbené produkty. Začnu kategorií triček. Sportovních triček najdu v šatníku snad více než těch na běžné nošení. Triko vždy doporučuji vybírat lehce obepnuté na tělo. Jedině v tu chvíli se využijí vlastnosti použitých materiálů na maximum. Sám mám v oblibě trika s přídavkem merino vlny: Sportovní trika.  

Mikina je další z věcí, kterou využívám celoročně. Ať už jako další tepelnou vrstvu v zimním období, tak jako finální vrstvu v letních měsících. Jsou chvíle, kdy na horách dokáže být pěkně chladno i v létě. Podle předpovědi volím mikinu či bundu s vodním sloupcem. Ale mikina mi přijde v batohu taková skladnější. Sportovní mikiny: Mikiny a svetry.

Kalhoty jsou další nepostradatelnou položkou mého seznamu s téměř celoročním využitím. Zde se doporučuji trochu zaměřit na výběr dle preferovaného sportu. Osobně nejčastěji využívám lyžařské a turistické kalhoty. Vždy se snažím u kalhot dívat na to, jestli jde využít pásek pro jejich upevnění na správném místě. Jestli mají vhodnou ochranu na lemu nohavic a také na úroveň prodyšnosti a zateplení. Výběr kalhot je zde: Kalhoty a legíny.

Poslední, co vypíchnu v této cenové kategorii je již poměrně velký a obsáhlý výběr z batohů nejen pro turistiku, ale i cyklistiku či lyžování. Na co si dát pozor při výběru batohu jsem se zaměřil zde: Jak vybrat turistický batoh. V krátkosti připomínám, doporučuji koukat na využití batohu. Také na to, jestli má upevňovací popruhy a v případě zájmů možnost využití hydrovaku v daném modelu batohu. Výběr batohů zde.

 Inspirace na vánoční dárky pro milovníky hor a sportu2

Dárky od 3000 Kč

Poslední kategorii můžeme pracovně pojmenovat dárky pro náročné. V sekci oblečení můžeme vybírat ze široké nabídky sportovních bund. Doporučuji koukat po bundě, která bude splňovat naše požadavky v ohledu prodyšnosti, nepromokavosti, větru vzdornosti s dostatečnou tepelnou ochranou.

Inspirace na vánoční dárky pro milovníky hor a sportu5

Vhodným dárkem může být i nové kolo. V nabídce máme od dětských odrážedel, dětských kol až po špičkové modely kol. Ke kolům samozřejmě nabízíme i mnoho doplňků a bezpečnostních prvků.

Také můžeme vybírat dárek v kategorii zimních sportů a udělat blízkým radost výběrem nových lyží, doplňků k lyžování či novými lyžáky. Chápu, že se tyto věci špatně vybírají pro druhého, a proto jsme připravili možnost darovat poukázku na nákup u nás. Dárkové poukázky zde. Poukázku vystavíme na libovolnou částku.

Inspirace na vánoční dárky pro milovníky hor a sportu4

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×