Jak vybrat sportovní čelenku

Čelenky se staly v posledních letech velmi oblíbeným sportovním doplňkem. Není se čemu divit. Zamezují nám padání vlasů do obličeje a hlavně odvádějí přebytečný pot z oblasti obličeje. Jsou velmi lehké, rychleschnoucí a vlezou se do každé kapsy. Z popularity čelenek těží i výrobci sportovního oblečení a díky tomu máme k dispozici velký výběr nejen značek a modelů, ale i z použitých materiálů. Funkční materiály jsou elastické, prodyšné a příjemné na nošení. Pletené čelenky v zimě zahřejí a bývají podšité příjemným fleecem. 

čelenka 4b

Sportovní čelenky - Funkční materiály

Čelenky z tohoto materiálu využijeme při běhání, turistice, cyklistice, v posilovně či i na běžkách. Universální sportovní doplněk pro každou chvilku. Tyto tenké sportovní čelenky můžeme využívat celoročně a jsou velmi dobrým parťákem pod lyžařskou či cyklistickou přilbu. Velkou výhodou těchto čelenek je, že rychle schnou a jsou opět připraveny plnit svůj účel. 

Většina čelenek se vyrábí v unisex variantách. Výrobci se snaží přijít s co největší barevnou škálou a snadno čelenku kombinujeme s oblečením, které již máme zakoupené. Některé z čelenek jsou i opatřeny reflexními prvky a pomáhají chránit naši bezpečnost.

čelenka 2

Zimní čelenky

Zimní hřejivé čelenky bývají ve většině případů pletené a vnitřní strana je podšita příjemným fleecem. Podšití zabraňuje nepříjemnému kousání vlněných materiálů. Efektivně odvádí pot od pokožky a zachovává si své hřejivé vlastnosti. Tyto hrubé zimní čelenky nachází využití převážně v zimním období. Efektivně zahřejí a ochrání nás před nepříjemným mrazem při jakémkoliv sportu. 

čelenka 3

Jak vybrat velikost čelenky?

Čelenky jsou vyráběny v univerzálních velikostech, kdy si ve většině případů vybíráme pouze barevnou variantu. Také se můžeme setkat s označením velikostí XS/S, S/M, L/XL. V tomto případ doporučuji použít krejčovský metr a změřit si obvod hlavy nad obočím kolem spánků a řídit se přibližnou tabulkou velikostí.

Velikostní tabulka - čelenky
Velikost Obvod hlavy (cm)
XS/S 50-53
S/M 54-57
L/XL 58-60

 

Údržba a praní

Doporučujeme vždy sledovat štítek s instrukcemi, kde jsou uvedeny veškeré pokyny k praní a sušení. 

Z našich vlastních zkušeností doporučujeme čelenku po sportovní aktivitě přeprat ručně v umyvadle pod tekoucí vodou. Nikdy na praní nepoužíváme tekuté prášky pro klasické prádlo či aviváž. V případě, že čelenku chceme prát v pračce, použijeme speciální prací gel na sportovní oblečení. 

Nikdy nedáváme čelenky do sušičky a neždímeme je kroucením v ruce. Vysušíme je přikládáním ručníku od největšího náporu vody a necháme volně doschnout na větraném místě. 

 čelenka 1

Všechny čelenky v naší nabídce zde: Kategorie čelenky.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×