Pomelácký výběr hřejivých doplňků od značky Ortovox

Doneslo se nám, že hodně lidí nemá rádo zimu. Vadí jim studené červené uši, promrzlé prsty na rukách či naprosto zkřehlé prsty u nohou. Nedivíme se jim, ovšem není to zimou, ale špatnou výbavou do chladného počasí. Možná to zní jako ohrané klišé, ale kvalitní oblečení a doplňky, na které se můžeme spolehnout i v náročných podmínkách je základem každé výpravy nejen do hor. Toto pravidlo platí dvojnásob v chladných dnech, kdy hodnota na teploměru padá k nule. Hodně dlouho jsme u nás v Pomelo Sport diskutovali o tom, které doplňky od světových značek jsou nejlepší. Náš výsledek diskuze byl jednoznačný. Ve chvíli, kdy si chci vybrat kvalitní doplňky, na které se mohu spolehnout v každé situaci za rozumnou cenu, tak sáhneme po značce Ortovox a jejich merinu. 

Naprostým základem je mít kvalitní nepromokavou obuv a ponožku, ve které není zima a současně se co nejméně potí noha. V tomto případě můžeme s čistým svědomím doporučit ponožky s přídavkem merino vlny. Vlna má výborné termoregulační vlastnosti, odvádí vlhkost a neutralizuje pachy. V nabídce je více variant ponožek pro zimní aktivity - nízké, vysoké, podkolenky či kompresní. Samotný výběr typu ponožky doporučujeme přizpůsobit tvé oblíbené variantě. 

pono 2

Další nepostradatelný doplněk v zimním období je tepelná ochrana hlavy. Zde jsme se neuměli shodnout na tom, jestli je lepší na sportovní aktivity klasická zimní čepice nebo sportovní čelenka. Já osobně preferuji čepici, která je lehká, hřejivá, odvádí pot a dostatečně rychle schnoucí pro pohodlné celodenní nošení v horách. Ovšem byl jsem rychle přehlasován v tom, že čelenka je pro aktivní sport mnohonásobně lepší ve všech vlastnostech, které jsem já zmiňoval u čepice. Já si ovšem stojím za univerzálnosti čepice a jejímu širšímu využití. A co teprve, když má takovou stylovou bambulku. 

čepice

Prosadil jsem si čepici do našeho výběru. Ovšem při sepisování tohoto článku mi za zády stojí všichni z týmu čelenka. Nezbývá mi nic jiného, než přidat i sekci s čelenkami: 

čele 2

Poslední z doplňků, který nesmíme nikdy zapomenout doma jsou rukavice. Zde existuje nepřeberné množství variant a doporučuji vždy vybírat podle sportu, který se chystáme provozovat. Od rukavic na celodenní lyžování očekávám úplně jiné vlastnosti než od rukavic na odpolední procházku v zasněžených horách či za městem. Při výběru rukavic se vždy zaměřuji na to, jestli jsou alespoň částečně voděodolné a jsou dostatečně prodyšné. Také se koukám po pomocných poutkách pro snadné oblečení či jestli se dá v rukavicích ovládat mobil a foťák. Rukavice značky Ortovox najdeš zde:

ruka

Plně doufáme, že tento náš výběr ti napomůže užít si zimní sportovní aktivity na maximu bez zbytečného prochladnutí a omrzlin. V případě, že potřebuješ poradit s výběrem, obrať se na nás. Velmi rádi ti pomůžeme s výběrem věcí pro tvůj oblíbený sport. 

Ortovox má mnoho dalších doplňků či kousků oblečení, které se dají využít při chladných dnech. Celá nabídka této značky je zde: Produkty Ortovox

 

 

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×