Kompresní podkolenky - šikovný pomocník proti bolestem nohou

Nebudeme si nic nalhávat, celodenní lyžování či chození po horách dá našim nohám pořádně zabrat. Pálení svalu, intenzivní bolest lýtek či následné ztuhnutí potrápilo každého z nás. Naštěstí už existuje v nabídce mnoho výrobců, kteří nabízí šikovného pomocníka proti těmto problémům. V nabídce je dnes již mnoho ověřených modelů kompresních podkolenek, ponožek či návleků. Pojďme se podívat, proč je vhodné je při náročných sportovních aktivitách používat. 

kompresní podkolenky

Kompresní podkolenky a jejich výhody: 

  • Správně zvolené kompresní doplňky podporují průtok krve a napomáhají k okysličení svalů. Komprese taky napomáhá k mnohem rychlejšímu odbourávání kyseliny mléčné ze svalu. Díky tomu nedochází k tak velké únavě a svaly se mnohem rychleji regenerují.
  • Funkce kompresních podkolenek snižuje natékání noh a bolesti svalů.
  • Napomáhají k lepším sportovním výkonům a minimalizují možnosti poškození svalu přepětím či otřesy. 
  • Jsou prevencí proti křečovým žílám.
  • Kompresní doplňky se používají při bolestech nohou či při problémech s otoky (nedostatečná žilní prokrvenost, křečové žíly).
  • Urychlují a podporují regeneraci po náročné sportovní aktivitě, kde dochází k nadměrné únavě dolních končetin (lyžování, skialpinismus, turistika, běh). 
  • Také napomáhají jako prevence proti cestovní trombóze a únavě končetin při cestování letadlem, autobusem či při delší cestě autem.
  • Velmi vhodné jsou v těhotenství pro budoucí maminky, kterým natékají nohy. Snižují nejen otok, ale minimalizují s tím i spojené bolesti a problémy.

Rychle jsem se naučil při aktivitách v horách nosit kompresní podkolenky. Nejen, že využívám jejich skvělých vlastností, ale velmi často jsou i jako vhodným doplňkem ke kraťasům. V chladnějším letním ránu dokážou na nohách i zahřát a nemusím zbytečně celý den v batohu nosit dlouhé kalhoty, které jsem s nástupem prvních slunečních paprsků vždy sundal. Také mi v terénu pomáhají jako lehká ochrana před odřením nohou a velmi často pomůžou i jako prevence proti otravnému hmyzu, který sedá na nohy.

 kompresní návleky

Při výběru svých ponožek a podkolenek jsem vždy volil univerzální tenčí nezateplenou variantu. Používám je nejen na turistiku, ale i v zimě do lyžáků či bot. Výběr ovšem záleží hodně na tom, kdo je jak zimomřivý a jaké standardní ponožky využívá. První můj kontakt byl s kompresními návleky. Jejich funkčnost byla velmi dobrá, ale po vyzkoušení kompresních podkolenek jsem již zůstal u nich. Podkolenky nabízejí o trochu větší komfort při oblékání a svlékání oproti návlekům, které jsem měl. Díky tomu u mě vítězí podkolenky. Kompresní návleky ovšem nabízejí mnohem větší možnost variability a lze je využít s jakoukoliv ponožkou. 

Kategorii kompresních doplňků najdeš zde: Kompresní doplňky. 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×