Jarní turistika - zpátky na turistické stezky

Přichází okamžik, na který se těší hodně lidí celou zimu. Do přírody se vrací jaro a sníh pomalu mizí ze štítů hor. Zimní oblečení se ukládá do skříně a lyže se dávají na posezónní servis. První větší obleva odnese zbytky sněhu do řek a i na horách se začíná většina míst zelenat a hrát všemi jarními květy.

Popisuji jedny z nejkrásnějších okamžiků v horách. Ranní mrazíky a slunce s mlhou v údolích čarují nezapomenutelné výhledy a vše nahrává tomu, že se nezadržitelně blíží turistická sezóna.

Jednou se základních věcí, které nesmíme zapomenout doma, jsou sluneční brýle a čepice. Sluneční paprsky jsou v tomto ročním období velmi ostré a dokážou po dlouhé zimě udělat velkou paseku. Vždy doporučuji vybírat ze sportovní série brýlí, které mají zajištěné lepší odvětrávání a držení na hlavě.

Sluneční brýle najdeš zde: Brýle

Jarní turistika - brýle

Druhou pro mě neodmyslitelnou součástí je kšiltovka. Čepice v kombinaci s opalovacím krémem ochrání náš obličej a uši od spálení. Kšilt čepice dokáže zachytit velkou část slunečních paprsků a my se tímto vyhneme srandovnímu zbarvení obličeje po zbytek jara.

Čepice a kšiltovky najdeš zde: Kšiltovky

Jarní turistika - kšiltovka

Také doporučuji mít s sebou kvalitní mikinu či tenkou skladnou bundu. Rána jsou stále velmi chladné, ale s příchodem slunce na obzor se velmi rychle chladno změní v horko. Mikinu či bundu doporučuji mít s možností odvětrávání.

Turistické mikiny najdeš zde: Mikiny

Jarní turistika - mikiny

Nezapomeň vyměnit teplé zimní ponožky za tenčí variantu. Zamezíš tak zbytečnému pocení nohy a vzniku otlaků či puchýřů. Nakousl jsem téma puchýřů, tak doporučuji po zimě zkontrolovat či pořídit alespoň malou lékárničku, která dokáže vytrhnout trn z paty. V případě, že nechceš nosit kompaktní lékárničku, měj s sebou alespoň náplast, malý nožík (nůžky) a obinadlo. Váží to pár gramů a dokáže to pomoci. 

Teď už nezbývá, než dobře naplánovat jarní výlety do hor a užít si výhledů na rozkvetlé louky s prvními jarními květy.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×