Helmy Lumos - Chytré cyklistické helmy

Moderní technologie se nevyhýbají obloukem ani cyklistice a doplňkům pro jízdu na kole. Dnes si představíme smart helmy od firmy Lumos. Díky úspěšnému marketingu, crowfunding kampani a propojení moderních smart prvků se podařilo velmi rychle zařadit mezi top výrobce helem. Následný vývoj a poctivá práce napomáhá udržet tuto pozici na trhu. V nabídce výrobce Lumos má 4 modely helem. Mezi nejoblíbenější patří modely Matrix a Ultra. 

MATRIX - helma ideální na kolo, elektrokoloběžku či longboard

Oblíbený a velmi vyhledávaný model městské helmy. Přilba má integrované přední světlo a opravdu velký LED display na zadní straně straně. Po bocích jsou zabudované přední i zadní blinkry s bezdrátovým ovladačem. Ovladač lze přimontovat na řídítka kola, koloběžky či ovládat stiskem v dlani například na longboardu. Blinkry usnadňují signalizaci změny jízdy a zamezují špatnému balancování při signalizaci rukou.

 lumos - Matrix

Helma MATRIX má 22 bílých ledek v předním osvětlení a 77 RGB ledek na zadním světelném panelu. Zadní display umí svítit, blikat a přehrávat jednoduché animace. Animace si může každý snadno přizpůsobit v mobilní aplikaci. Elektronika zabudovaná v helmě je vodotěsná a dá se používat v každém počasí. Helmy se vyrábí se systémem MIPS i bez něj. (Dodatečný ochranný prvek, který eliminuje rotační síly při nárazu.) 

 ULTRA - Moderní silniční a MTB helma

Precizně propracovaný model helmy ULTRA dobývá současné cyklistické trendy. Tvar helmy se hodí nejen na silniční kolo, ale i na horské a elektrokolo i elektro koloběžku. Helma má přední světlo a dvě velké samostatné blikačky na zadní straně. Zadní blikačky mají zároveň i funkci blinkrů. Přední osvětlení má 30 bílých LED diod a každé zadní světlo je složené z 32 LED diod.

Lumos - Ultra

I tento model helmy má vysoký stupeň ochrany proti vodě IPx6 a lze jej využívat v každém počasí. Baterie v tomto modelu se nabíjí do plna 3 hodiny. Výdrž baterie je 4-10 hodin podle zvoleného režimu helmy. Přilba lze pořídit se systémem MIPS i bez něj. 

Co všechno umí tyto smart helmy Lumos?

Máme zde dva modely cyklistických helem, které umí svítit a blikat. A to je jako vše? Není! 

Helmy od firmy Lumos nabízí opravdu chytré řešení a funkce, které zvyšují bezpečnost jezdce. Vše to začalo u předního a zadního osvětlení. Světla se jednoduše zapínají stiskem tlačítka na zadní straně helmy. Krátké zmáčknutí přepíná režimy svícení či blikání. Helmy vydrží svítit až 10 hodin dle zvoleného programu a dobíjí se pomocí USB-C kabelu. Chytře je umístěna blikačka na zadní straně helmy, která je pro ostatní nepřehlédnutelná. Blikačky pod sedly se mohou ztratit či je projíždějící řidič vidí na poslední chvíli. Světla umístěné na přilbě lze vidět z větší dálky i přes okolní překážky. 

Lumos - svícení

Další výhodou je, že nikdy blikačky nezůstanou doma. Přilbu si dnes na kolo bere téměř každý jezdec automaticky, ale jak je to se světly, které se doma nabíjejí? :) Také nám nikdo nemůže blikačky odcizit, když necháme kolo ve stojanu před obchodem či restaurací. S helmou máme blikačky vždy při sobě. 

Opravdu chytrým doplňkem helmy jsou zabudované blinkry. Model přilby ULTRA má blinkry na zadní straně a model MATRIX vzadu i vepředu. Směrovky využijeme nejen při jízdě na kole, ale i na koloběžce či longboardu. Při ukazování směru rukou dochází k balancování při jízdě, zde nám blinkry zvýrazní směr našeho pohybu, ale i zvýší bezpečnost při prováděném manévru.

Lumos - Blinkr

Propojení helmy s aplikací či Apple Watch

Chytré helmy, význam tomuto spojení dodává přidávaná aplikace. Propojení helmy s aplikací nabízí velké množství nastavení světel, blikání, stav baterie, měření trasy, sledování aktivity, synchronizaci s aplikací Strava a Apple Health.

Uživatelé výrobků Aplle mohou využít jedné vychytávky navíc. S hodinkami Apple Watch mohou blinkry zapínat gesty levé ruky a nepotřebují ovladač na řídítkách.

Modely helmy Lumos k zakoupení zde: Helmy Lumos.

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×