LANGE

DÉLKA

U lyžařských bot se běžně používá velikostní systém MONDOPOINT. Toto měření se týká délky nohy od špičky k patě vyjádřené v centimetrech (noha dlouhá 26,5 cm by měla odpovídat botě o délce 26,5 cm).

Pro správné nastavení velikosti boty nezapomeňte:

- Při ohýbání do boty by vaše prsty měly mít minimální prostor proti konci boty.

- Lyžařské ponožky budou mít velký vliv, pokud jde o přizpůsobení a pohodlí vaší boty. Silnější ponožky mohou často omezit krevní oběh a poskytnout méně tepla, zatímco tenčí ponožka nabídne větší citlivost a přesnost. Najděte si svůj pár ponožek Lange: Muž, žena, junior.

- Abyste se vyhnuli tlakovým bodům, neměly by být přezky bot nikdy příliš utažené. Místo toho hledejte přesnější počáteční přizpůsobení, které nespoléhá na to, že přezky příliš utáhnete.

- Vložka se časem sbalí a přizpůsobí vaší noze, takže hledejte přiléhavý, ale pohodlný střih.

ŠÍŘKA

Fit boty (nebo také lastury) je šířka chodidla měřená na 5. metatarzu (nejširší část přední části chodidla). Určuje úroveň kontroly a přesnosti lyžaře. Boty o rozměrech 92 až 97 mm jsou určeny pro závodníky nebo úzké nohy. Průměrné chodidlo má 99 mm. Za touto hranicí jsou boty vhodné pro širší chodidla o šířce 102 mm. Pro dobrý poměr mezi pohodlím a ovladatelností si vyberte botu, která odpovídá celkovému objemu a délce vašeho chodidla. Pokud vám jde o přesnost, zvolte užší kopyto. Nevybírejte si však botu, která je příliš široká, protože můžete mít horší kontrolu nad lyžemi.

Střih mezi:

92-95: Úzké

97-99: Médium

100-102: Pohodlné

 

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX

×